Kadınların Yaptığı Ağır Suçlar Nelerdir?

Kadınların Yaptığı Ağır Suçlar Nelerdir?

Hukuki kuralları ihlal eden zararlı, tehlikeli davranışlar bütünü suç olarak adlandırılır.

Toplumsal cinsiyet rolleri göz önüne alındığında kadın, aldığı rol ve gerek fiziksel gerekse ruhsal yapısı itibariyle erkeğe göre suç eğilimi az bulunan bir varlık olarak görülür.

Araştırmalara göre suç işleyen kadınların sayısı erkeklere oranla çok daha az olsa bile, yıllar geçtikçe kadınların suç işleme oranı erkeklere yaklaşmaktadır.

Bununla birlikte, okuduğunuzda kanınızı donduracak, dudak uçuklatacak ağır suçlara karışmış bazı kadınlar tarih sahnesine adını yazdırmıştır.

Elizabeth Bathory

Tarihe “kanlı kontes” olarak adını yazdıran Elizabeth Bathory, çeşitli kaynaklara göre 600’ü aşkın bakire kızı öldürmüştür. Bazı rivayetlere göre öldürdüğü bakire kızların kanlarıyla banyo yapıyor, bunun onu genç tutacağına inanıyordu.

Chamoy Thipyaso
Tarihteki en büyük vurgunlardan birini yapan Chamoy Thipyaso dolandırıcılıktan 200 milyon dolar gelir elde etti. 1984 yılında yakalanan Thipyaso, 147 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Patrica Ayers

Patrica Ayers, eşi Matthew Ayers ile birlikte çalışıyordu. Kan donduran bir suçun ortağı olan çift, çocukları kaçırıyor, çocuk pornosu çekiyor ve bunları pazarlıyorlardı. Patrica Ayers 750 yıl, eşi Matthew Ayers ise 1590 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Ölüm Meleği: Beverly Allit

Bir çocuk yurdunda hemşire olarak çalışan Beverly Allit, 5 çocuğu yaralayıp 4 çocuğu öldürdü. Çocukların kanına aşırı dozda potasyum ve insülin enjekte ederek çocukları öldüren Allit’in, bu maddeleri bulamadığı zamanlarda ise cinayetleri çocukları boğarak işlediği biliniyor.

Cinayetleri neden işlediği hiçbir zaman açıklığa kavuşmadı. 2032’ye kadar Rampton Secure hastanesinde tutuklu olarak kalacak olan Allit, bu süre zarfında toplum için sakıncalı bir davranışta bulunmadığı takdirde 64 yaşında iyi halden serbest bırakılacak.

Enriqueta Marti

Katalonyalı bir çocuk katili olan Enriqueata Marti, çocukları öldürüp onların organlarını kullanarak çeşitli büyüler ve iksirler yapıyor ve bunları pahalı fiyatlara satıyordu. Ayrıca pedofili hastalarına sokaktan kaçırdığı kimsesiz çocukları kiralayan Marti, 1912 yılında yakalanmıştır. Hapis cezasına çarptırılan Marti, hapishanedeki diğer mahkumlar tarafından öldürülerek yaşamını yitirmiştir.

Katherine Knight

1956 yılında doğan Knight, çocuklarına ve eski kocalarına önce işkence etti daha sonra da bıçaklayarak öldürdü. Maktullerden bazılarının organlarını da pişirerek yedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir